Međunarodni dan volontera

Datum objave: 05.04.2018.

Međunarodni dan volontera proglasila je opća skupština Ujedinjenih naroda 17. prosinca 1985. godine. Od tada se svake godine 5. prosinca obilježava Međunarodni dan dobrovoljnog rada za ekonomski i društveni napredak (engl. International Volunteer Day for Economic and Social Development), odnosno Međunarodni dan volontera. To je prilika za volontere i organizatore volontiranja, kako bi se podigla svijest o istom i steklo razumijevanje za doprinos koji daju svojim zajednicama. Cilj je sve aktivnosti volontera i njihov dobrovoljni rad učiniti vidljivim na lokalnoj, nacionalnoj i međunarodnoj razini.

Čin volontiranja može se naći u svim kulturama, jezicima i religijama. Svake godine,stotine milijuna ljudi volontiraju, nesebično daju svoje vrijeme i vještine kako bi učiniti svijet boljim mjestom za život.

Udruga „Iskra“ se ponosi radom svojih  volontera, od kojih svi čine značajan utjecaj na živote naših korisnika. Želimo da upoznate našu njegovateljicu Sanju, prekrasnu volonterku koja nesebično pomaže našim korisnicima pružajući im zdravstvenu njegu u njihovom domu.

Povratak